Underworld: Evolution  

Posted by Jiří Šilhavý in ,

Akční / fantasy / horor
USA / 2005 / 105 min / od 15 let
Kinopremiéra v ČR 2.3.2006 s titulky
Režie: Len Wiseman
Hrají: Kate Beckinsale, Scott Speedman, Michael Sheen, Shane Brolly, Tony Curran, Derek Jacobi, Steven Mackintosh, Bill Nighy

Ve filmu Underworld: Evolution nabírá dlouholetý spor mezi upíry a vlkodlaky nových rozměrů, začínají krvelačné hody, boj zapovězené lásky a čas na velkolepou pomstu. Pečlivě střežená tajemství byla prozrazena a odhodlání jednoho zrazeného upířího válečníka znovu rozžehlo plamen staletí trvající války podlých predátorů. Nenasytná nesmrtelná touha přijít na odhalení prapůvodu sporu mezi upíry a vlkodlaky odkrývá nová znepokojivá fakta. Minulost byla zkrátka velice zapeklitá a budoucnost možná odhalí zcela novou rasu, takovou, jakou ještě nikdy nikdo neviděl. Pokračování ságy začne ve chvíli kdy upírka Selene (Kate Beckinsale) vyhledá krále upírů Markuse (Tony Curran), a doufá, že s ním bude moci smlouvat o život. Kříženec Michael (Scott Speedman) se spojí se Selene v jejím boji, jenže si nevěří, protože v sobě nedokáže zkrotit krev vlkodlaka, takže Selene jeho spojenectví odmítá. Ve chvíli, kdy Marcus Selene přepadne, aby ji mohl zničit, se ukáže jejich láska být silnější, než genetické předpoklady. V následujících bojích Selene zjistí, že ji zradila její vlastní rodina a rozhodne se pomstít. Selene vyhledá Adriana Tanise (Steven Mackintosh), kronikáře upírů, aby jí pomohl proniknout sítí lží, které rozšířili Marcus a Viktor (Bill Nighty), když bojovali o vládnoucí postavení. Situace se zkomplikuje, když Tanis odhalí původ prvního skutečného nesmrtelného. Naproti očekávání to není ani Marcus ani Viktor, ale Alexander Corvinus (Derek Jacobi), otec Markuse a jeho dvojčete, Williama. Jako všudypřítomný bůh Corvinus vše z povzdálí sledoval a zametal stopy po bojích, aby jeho potomci mohli lidské rase zůstat utajeni. Bok po boku bojují Selene a Michael proti nesmírně mocnému a odhodlanému Marcusovi, který se rozhodl propustit svého vězněného bratra Williama na svobodu a s pomocí jeho krvelačnosti ovládnout svět. Každé střetnutí odhalí nové pravdy, vrhne kruté světlo na předchozí události a proniká do bolestných vzpomínek v minulosti pohřbených. Kate Beckinsale a Scott Speedman se znovu objevili v pokračování snímku Underworld. Obohacují legendu o nová poznání, odhalují nová tajemství a možná i novou rasu, která je mnohem mocnější než všichni doposud.

Kdy? 26.1.2009 21:00-22:45, FilmBox Extra
V TV 28.1. Filmbox extra 22.50, 29.1. Filmbox extra 03.55, 3.2. Filmbox extra 19.15, 4.2. Filmbox extra 02.20

Osobní rating: 3
zdroj: JSilhavy, SPI, IMDB, CSfd, Official Site, trailer, filmyx,

This entry was posted on úterý 27. ledna 2009 at 08:21 and is filed under , . You can follow any responses to this entry through the comments feed .

0 komentářů

Okomentovat

Add