Svatá krev a svatý grál - Michael Baigent  

Posted by Jiří Šilhavý in , ,

Název: Svatá krev a svatý grál - Holy Blood and the Holy Grail
Autor: Henry Lincoln, Michael Baigent, Richard Leigh
Žánr: Krimi, Historie, Literatura faktu, New age
Počet stran: 472
Nakladatelství: Rybka Publishers
Edice: ---

Rok: 2006 (1. vydání)
Rozměr: 170 x 240 mm
Vazba: Vázaná
Přeložil: Barnabáš Merejovský, Martina Sanollová
ISBN: 80-86182-99-1
EAN: 9788086182995
Anotace

Rozšířené ilustrované vydání knihy, ze které čerpal inspiraci Dan Brown při psaní románu Šifra mistra Leonarda a která se kvůli tomu stala předmětem mezinárodního soudního sporu. Shrnuje historické bádání tří erudovaných historiků, kteří na rozdíl od romanopisců nepředkládají smyšlenky, nýbrž rekonstruují fakta. Kniha však nepřináší pouhou suchopárnou faktografii, nýbrž je i strhujícím čtenářským zážitkem a dobrodružstvím.
Když se autoři před třiceti lety pustili do pátrání po malém tajemství, které se vynořilo ve francouzské vesničce Rennes-le-Chateau koncem 19. století, kdy se při rekonstrukci místního kostela našly šifrované pergameny, netušili, že jsou na stopě jednoho z největších odhalení 20. století – odhalení, které zcela promění náš pohled na historii. Netušili, že mnohaleté trpělivé pátrání je přivede k objevům, které radikálně zpochybní veškeré naše dosavadní poznatky o historii křesťanství a dějinách Evropy vůbec.
Toto vydání obsahuje přes sto barevných obrázků a ilustrací.


zdroj: kosmas, knihycz, fantasya,

This entry was posted on čtvrtek 19. listopadu 2009 at 09:08 and is filed under , , . You can follow any responses to this entry through the comments feed .

0 komentářů

Okomentovat

Add